Мева-сабзавотчилик кластерларини самарали ташкил қилиш бўйича вазифалар белгиланди
14.02.2020 | Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев раислигида 14 февраль куни мева-сабзавотчилик кластерларини самарали ташкил қилиш, пахтачилик кластерлари фаолиятини такомиллаштириш ҳамда давлат эҳтиёжлари учун пахта ва ғалла етиштириш тизимидан босқичма-босқич воз кечиш масалалари бўйича (...)
Хориждаги элчихоналаримиз 2019 йилда 5 миллиардлик инвестиция лойиҳаларини ишлаб чиқди
14.02.2020 | ТОШКЕНТ, 14 февраль. /"Дунё"АА/. Мамлакатимизнинг хориждаги элчихоналари томонидан 2019 йилда умумий қиймати 5 миллиард доллардан ортиқ 256 та инвестиция лойиҳалари ишлаб чиқилган.
Шавкат Мирзиёев: Тадбиркорлик субъектлари ва янги иш ўринлари ҳудудлар раҳбарлари фаолиятини баҳолашда энг асосий мезон бўлади
24.01.2020 | Давлатимиз раҳбари Шавкат Мирзиёев парламентга Мурожаатномасида ижтимоий масалаларга ҳам алоҳида аҳамият қаратди:
Тадбиркорликни ривожлантириш, аҳоли фаровонлигини ошириш бўйича янги ташаббуслар илгари сурилди
24.01.2020 | Президент Шавкат Мирзиёев иқтисодиёт соҳасидаги вазифаларга тўхталар экан, бизнес муҳитини янада яхшилаш энг муҳим масалалардан бири бўлиб қолишини таъкидлади:
Шавкат Мирзиёев: макроиқтисодий барқарорликни таъминлаш ва инфляцияни жиловлаш – иқтисодий ислоҳотлар жараёнидаги бош вазифамиздир
24.01.2020 | Президент Шавкат Мирзиёев 2020 йил ва кейинги йилларда иқтисодиёт соҳасида амалга оширилиши зарур бўлган дастурий ва мақсадли вазифаларга кўрсатиб ўтди:
Мурожаатнома: илм-маърифат ва рақамли иқтисодиётни ривожлантириш бўйича вазифалар ҳақида сўз юритилди
24.01.2020 | Давлатимиз раҳбари 2020 йил номида белгиланган соҳаларни устувор даражада ривожлантириш ва ислоҳ этиш бўйича устувор йўналишларни белгилаб берди:
Президент: “Жамият – ислоҳотлар ташаббускори” деган янги ғоя кундалик фаолиятимизга тобора чуқур кириб бормоқда
24.01.2020 | Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Олий Мажлис Сенати ва Қонунчилик палатасига Мурожаатнома йўлламоқда, деб хабар бермоқда “Дунё” АА мухбири.
Шавкат Мирзиёев: Халқимиз ҳаммадан зийрак ва улуғдир
24.01.2020 | Давлатимиз раҳбари Мурожаатномада ўтган йили амалга оширилган ишларни танқидий таҳлил қилиб, қуйидаги хулосаларни таъкидлаб ўтди: