Elim deb, yurtim deb, yonib yashaganni el ulugʻlaydi
01.09.2018 | Mustaqilligimiz asoschisi, Birinchi Prezidentimiz Islom Karimovning xotirasi qalbimizda mangu yashaydi. U kishining ezgu ishlarini esga olish, porloq xotirasi oldida taʼzim bajo keltirish barchamiz uchun farz. Zero, bu ulugʻ inson yurtimiz taraqqiyoti, xalqimiz (...)
BMT Bosh kotibi O‘zbekiston Prezidentiga tabrik yo‘lladi
01.09.2018 | O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Janobi Oliylariga Janobi Oliylari!
Chet ellik hamkorlarimizga Oʻzbekistonning davlat mukofotlari topshirildi
31.08.2018 | Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2018-yil 29-avgustdagi farmonlariga muvofiq, mamlakatimiz bilan samarali hamkorlik qilib kelayotgan xorijlik ishbilarmonlar davlat mukofotlari bilan taqdirlangan edi.
O‘ZBEKISTON MINTAQAVIY VA XALQARO HAMKORLIK UCHUN ISHONCHLI SHERIK
29.08.2017 | Yaqinda Germaniya poytaxtida O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 26 yilligiga bag‘ishlangan davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
YOSHLAR EZGU G‘OYALAR TARG‘IBОTIDA FAOL QATNASHMOQDA
25.08.2017 | Navoiyda Vatanimiz mustaqilligining 26-yilligi munosabati bilan “Fidoying bo‘lgaymiz seni, O‘zbekiston!” shiori ostida yoshlar haftaligi o‘tkazilmoqda.
«OZOD YURT TO‘LQINLARI»
23.08.2017 | Mamlakatimiz mustaqilligining 26 yilligi arafasida O‘zbekiston Elektron ommaviy axborot vositalari milliy assotsiatsiyasi tomonidan “Ozod yurt to‘lqinlari” X media-festivali o‘tkazildi.
AHILLIGIMIZ, BIRDAMLIGIMIZ NAMOYISHI
19.08.2017 | Mamlakatimizda O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 26-yilligiga bag‘ishlangan umumxalq xayriya hashari bo‘lib o‘tmoqda.