9 февраль — Алишер Навоий таваллуд топган кун
09.02.2025 | НАВОИЙГА ЕТМОҚ БАХТИ Буюк бобокалонимиз Амир Низомиддин Алишер Навоий ҳазратларининг бетимсол ижоди ул мўътабар зот ўзлари таърифлаганидек, дунё мамлакатларини забт этган чинакам умумбашарий ижодиётдир. Ґазрат бобомизнинг бой адабий мероси — юксак инсонпарварлик ғоялари, эзгулик ва дўстлик, (...)
Ўзбекистоннинг биринчи элчиси Исландия Президентига ишонч ёрлиқларини топширди
07.02.2025 | Ўзбекистоннинг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Равшан Усманов (қароргоҳи Лондон шаҳрида жойлашган) Исландия Президенти Халла Томасдоттирга ишонч ёрлиқларини топширди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.
07.02.2025 | Цзянси молия ва иқтисодиёт университети профессори Альберт Там (Хитой) "Дунё" АА учун интервьюсида Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёевнинг 4-5 февраль кунлари Малайзияга буюрган расмий ташрифи ҳақидаги фикр-мулоҳазаларини билдирди:
07.02.2025 | Ўзбекистон ташқи ишлар вазирининг биринчи ўринбосари Бахромжон Аълоев кеча Қатар элчиси Ҳасан бин Ҳамза Ҳошим билан учрашди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.
Ўзбекистон ва Сомали ўртасида дипломатик муносабатлар ўрнатилди
06.02.2025 | Кеча Нью-Йорк шаҳрида Ўзбекистон ва Сомали ўртасида дипломатик муносабатлар ўрнатиш тўғрисидаги Қўшма коммюнике имзоланди, деб хабар бермоқда "Дунё" АА мухбири.
06.02.2025 | Хитойнинг "Travel&Leisure" сайёҳлик журнали бош муҳаррири Ян Цзепин "Дунё" АА учун интервьюсида Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёевнинг 4-5 февраль кунлари Малайзияга буюрган расмий ташрифи ҳақидаги фикрларини билдирди: