Bosh sahifa Doimiy vakolatxona Xalqaro tashkilotlar bilan hamkorlik Yangiliklar/tadbirlar O’zbekiston haqida Galereya
Шоир Михаил Синельников: Замонавий ўзбек шеърияти, шубҳасиз, ўзбек маданий меросининг муносиб давомчисидир
17.02.2025    |   Ўзбекистон элчихонасида Заҳириддин Муҳаммад Бобур таваллуд куни муносабати билан рус тилига таржима қилинган "Замонавий ўзбек шеърияти антологияси" китобининг тақдимоти ўтказилди, деб хабар бермоқда "Дунё" АА мухбири.
Ўзбекистон олий ўқув юртлари делегацияси Швеция таълим модели билан танишди
14.02.2025    |   Ўзбекистон элчихонаси кўмагида шу йилнинг 11-12 февраль кунлари мамлакатимиздаги етакчи олий ўқув юртлари вакилларидан иборат делегациянинг Швецияга сафари ташкил этилди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири .
ТИВда бўлиб ўтган учрашувда Ўзбекистон ва ХМТ ўртасидаги миграция соҳасидаги ҳамкорликни янада ривожлантириш истиқболлари муҳокама қилинди
14.02.2025    |   Ўзбекистон ташқи ишлар вазирининг ўринбосари Олимжон Абдуллаев кеча Халқаро миграция ташкилотининг (ХМТ) Ўзбекистондаги миссияси раҳбари Эндрю Грей билан учрашди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.
Ўзбекистон ташқи ишлар вазирининг ўринбосари Тожикистон элчиси билан учрашди
14.02.2025    |   Ўзбекистон ташқи ишлар вазирининг ўринбосари Бобур Усманов 12 февраль куни Тожикистон элчиси Абдужаббор Раҳмонзода билан учрашди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.
"El Mundo Financiero": ХМТ Ўзбекистоннинг меҳнаткашлар ҳуқуқларини таъминлаш бўйича тажрибасини муваффақиятли модель сифатида эътироф этмоқда
13.02.2025    |   Испаниянинг "El Mundo Financiero" электрон нашрида "Инсон ҳуқуқлари соҳасидаги халқаро мажбуриятларни бажариш: Янги Ўзбекистон тажрибаси" сарлавҳали мақола эълон қилинди, деб хабар бермоқда "Дунё" АА мухбири.
Қозоғистоннинг йирик банки Ўзбекистондаги инвестициявий лойиҳаларни қўллаб-қувватлашдан манфаатдор
13.02.2025    |   Ўзбекистон элчиси Бахтиёр Ибрагимов Қозоғистон Халқ банки ("Halyk Bank") бошқаруви раиси Умут Шаяхметова билан учрашди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.