Boshqa yangiliklar va voqealar
Ҳиндистон делегацияси Самарқанд халқаро иқлим форумида иштирок этади
28.03.2025 | Ўзбекистон элчиси Сардор Рустамбоев Ҳиндистон сув ресурслари, дарёларни ривожлантириш ва Гангани қайта тиклаш вазирининг ўринбосари Дебашри Мукержи билан учрашди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.
Малайзия компанияси Ўзбекистонда ҳалол инсулин ишлаб чиқариш лойиҳасини амалга оширишга қизиқиш билдирмоқда
28.03.2025 | Ўзбекистон элчиси Каромиддин Гадоев Малайзиянинг "Pharmaniaga Berhad" компанияси директори Зулкифли Жафар билан учрашув ўтказди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.
28.03.2025 | Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов кеча Ашхобод шаҳрида Туркманистон Президенти Сердар Бердимуҳамедов томонидан қабул қилинди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.
Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Тошкентда Европа Иттифоқининг ташқи ишлар ва хавфсизлик сиёсати бўйича олий вакили, Европа комиссияси вице-президенти билан музокара ўтказди
28.03.2025 | Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов кеча ташриф билан Тошкентга келган Европа Иттифоқининг ташқи ишлар ва хавфсизлик сиёсати бўйича олий вакили, Европа комиссияси вице-президенти Кая Каллас билан учрашди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА (...)
Элчи Каромиддин Гадоев: Расмий Тошкент ва Куала-Лумпур Марказий ва Жануби-Шарқий Осиё минтақалари ўртасида ўзига хос кўприк вазифасини ўтайди
27.03.2025 | Малайзиянинг марказий "Бернама" ахборот агентлиги телеканалида Ўзбекистон элчиси Каромиддин Гадоев билан суҳбат намойиш этилди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.
27.03.2025 | Ўзбекистон элчихонасида Польша волейбол федерацияси аъзоси, Волейбол ўқув марказлари лойиҳаси раҳбари Вальдемар Вспанялог ва спорт менежери Яцек Беднарек билан учрашув бўлиб ўтди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.
27.03.2025 | Бугун Тошкент шаҳрида Ўзбекистон ва Беларусь Ташқи ишлар вазирликлари ўртасидаги сиёсий маслаҳатлашувларнинг навбатдаги раунди бўлиб ўтди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.