Ўзбекистонда волейбол спорт турини ривожлантириш бўйича Польша тажрибаси қўлланилади
SHAVKAT MIRZIYOYEV Inson qadrini ulug‘lash va faol mahalla yili Inson qadrini ulug‘lash va faol mahalla yili O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining qarori O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining qarori O’zbekistonning Investitsion Salohiyat Uchrashuvlar Uchrashuvlar XMT doirasidagi xamkorlik XMT doirasidagi xamkorlik BMT Mingyillik rivojlanish maqsadlari BMT Mingyillik rivojlanish maqsadlari Press-relizlar Press-relizlar Vakolatxona yangiliklari Vakolatxona yangiliklari Rivojlantirish bo‘yicha harakatlar strategiyasi Rivojlantirish bo‘yicha harakatlar strategiyasi O'zbekiston Respublikasi Mustaqillik kuni O’zbekiston Respublikasi Mustaqillik kuni Inson huquqlari bo'yicha O'zbekistonning inson huquq kengashiga nomzod Inson huquqlari bo’yicha O’zbekistonning inson huquq kengashiga nomzod Sayyohlik Sayyohlik 8-Dekabr O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi kuni 8-Dekabr O’zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi kuni O'zbekiston matbuoti daydjestlari O’zbekiston matbuoti daydjestlari 2022 — 2026 ЎЗБЕКИСТОН СТРАТЕГИЯСИ ТЎҒРИСИДА 2022 — 2026 ЎЗБЕКИСТОН СТРАТЕГИЯСИ ТЎҒРИСИДА Конституциявий ислоҳотлар Конституциявий ислоҳотлар Boshqa yangiliklar va voqealar Boshqa yangiliklar va voqealar
hamma resurslarni ko'rsatish
Ўзбекистон элчихонасида Польша волейбол федерацияси аъзоси, Волейбол ўқув марказлари лойиҳаси раҳбари Вальдемар Вспанялог ва спорт менежери Яцек Беднарек билан учрашув бўлиб ўтди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.
Унда спорт таълими ва мутахассислар тайёрлаш соҳасида ҳамкорлик масалалари, шунингдек, Польшанинг волейбол спорт турини ривожлантириш бўйича тажрибасини Ўзбекистонда жорий этиш истиқболлари муҳокама қилинди.
Польша томони ўз тажрибаси билан ўртоқлашишга ва волейболни ривожлантириш бўйича тизим ва ўқув дастурларни Ўзбекистон шароитига мослаштириш имкониятларини кўриб чиқишга тайёрлигини билдирди.
Мураббийлар ва мутахассислар учун қўшма ўқув дастурлари, тренинглар ўтказиш ҳамда икки мамлакат спорт муассасалари ўртасида тажриба алмашиш масалаларига эътибор қаратилди. Шунингдек, қўшма мусобақалар, ўқув-машғулот йиғинлари ва спорт инфратузилмасини ривожлантириш учун халқаро экспертларни жалб этишга эътибор қаратилди.
Томонлар Ўзбекистонда волейбол спортининг ривожланиши ҳолатини таҳлил қилиш ва волейболни янги даражага чиқариш бўйича тавсиялар тайёрлаш учун поляк экспертини маслаҳатчи сифатида таклиф қилиш, ўзбек мураббийлари малакасини ошириш учун икки нафар поляк мураббийини жалб қилиш, "Мактаб волейбол марказлари" лойиҳасини ўрганиш мақсадида мамлакатимиз экспертларидан иборат гуруҳнинг Польшага сафарини ташкил этиш каби таклифларни қўллаб-қувватладилар.