Арманистоннинг янги элчиси Ўзбекистонда аккредитациядан ўтди
SHAVKAT MIRZIYOYEV Inson qadrini ulug‘lash va faol mahalla yili Inson qadrini ulug‘lash va faol mahalla yili O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining qarori O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining qarori O’zbekistonning Investitsion Salohiyat Uchrashuvlar Uchrashuvlar XMT doirasidagi xamkorlik XMT doirasidagi xamkorlik BMT Mingyillik rivojlanish maqsadlari BMT Mingyillik rivojlanish maqsadlari Press-relizlar Press-relizlar Vakolatxona yangiliklari Vakolatxona yangiliklari Rivojlantirish bo‘yicha harakatlar strategiyasi Rivojlantirish bo‘yicha harakatlar strategiyasi O'zbekiston Respublikasi Mustaqillik kuni O’zbekiston Respublikasi Mustaqillik kuni Inson huquqlari bo'yicha O'zbekistonning inson huquq kengashiga nomzod Inson huquqlari bo’yicha O’zbekistonning inson huquq kengashiga nomzod Sayyohlik Sayyohlik 8-Dekabr O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi kuni 8-Dekabr O’zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi kuni O'zbekiston matbuoti daydjestlari O’zbekiston matbuoti daydjestlari 2022 — 2026 ЎЗБЕКИСТОН СТРАТЕГИЯСИ ТЎҒРИСИДА 2022 — 2026 ЎЗБЕКИСТОН СТРАТЕГИЯСИ ТЎҒРИСИДА Конституциявий ислоҳотлар Конституциявий ислоҳотлар Boshqa yangiliklar va voqealar Boshqa yangiliklar va voqealar
hamma resurslarni ko'rsatish
Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов бугун Арманистоннинг янги элчиси (қароргоҳи Ереван шаҳрида) Георгий Кочарянни қабул қилди, деб хабар қилмоқда
Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов бугун Арманистоннинг янги элчиси (қароргоҳи Ереван шаҳрида) Георгий Кочарянни қабул қилди, деб хабар қилмоқда “Дунё” АА мухбири.
“Арманистоннинг Ўзбекистондаги янги элчиси Георгий Кочарян жанобларининг ишонч ёрлиқларини қабул қилдик, – деб ёзди Ўзбекистон ТИВ вазири ўзининг телеграм-каналида. – Ўзаро манфаатли ҳамкорлигимизни янада кенгайтириш йўлларини муҳокама қилдик. Шубҳасиз, катта салоҳиятга эга кўплаб йўналишлар мавжуд.
Элчи жанобларига мамлакатимиздаги фаолияти давомида муваффақиятлар тилаймиз”.
Эслатиб ўтамиз, Ўзбекистон ва Арманистон ўртасидаги дипломатик муносабатлар 1995 йил 27 октябрда ўрнатилган.
2026 йил 29 январда Арманистон Президентининг фармони билан тайинланган Георгий Кочарян 2019 йилдан бери Арманистоннинг Ўзбекистондаги элчиси сифатида аккредитациядан ўтган Арам Григорян ўрнини эгаллади.