Birinchi slide Ikkinchi slide Uchinchi slide To'rtinchi slide Beshinchi slide Oltinchi slide Ettinchi slide Sakkizinchi slide
Bosh sahifa Doimiy vakolatxona Xalqaro tashkilotlar bilan hamkorlik Yangiliklar/tadbirlar O’zbekiston haqida Galereya

Oʻzbekiston Respublikasi mustaqilligining yigirma yetti yilligi munosabati bilan davlat xizmatchilari hamda ishlab chiqarish va ijtimoiy-iqtisodiy sohalar xodimlaridan bir guruhini mukofotlash toʻgʻrisida

2017 - Xalq bilan muloqot va inson manfaatlari yili 2017 - Xalq bilan muloqot va inson manfaatlari yili O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovi - 2016 O’zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovi - 2016 O'zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 27 yilligi O’zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 27 yilligi Boshqa yangiliklar va voqealar Boshqa yangiliklar va voqealar Press-relizlar Press-relizlar O`zbеkistоning IHT TIVKga raisligi O`zbеkistоning IHT TIVKga raisligi BMT Mingyillik rivojlanish maqsadlari BMT Mingyillik rivojlanish maqsadlari XMT doirasidagi xamkorlik XMT doirasidagi xamkorlik "MAQOM" xalqaro festivali "MAQOM" xalqaro festivali Rivojlantirish bo‘yicha harakatlar strategiyasi Rivojlantirish bo‘yicha harakatlar strategiyasi O‘zbekiston Xalqaro Paxta Yarmarkasi O‘zbekiston Xalqaro Paxta Yarmarkasi Sayyohlik Sayyohlik Xalqaro sanoat yarmarkasi va Kooperatsiya birjasi Xalqaro sanoat yarmarkasi va Kooperatsiya birjasi 8-Dekabr O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi kuni 8-Dekabr O’zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi kuni
hamma resurslarni ko'rsatish
Oʻzbekiston Respublikasi mustaqilligining yigirma yetti yilligi munosabati bilan davlat xizmatchilari hamda ishlab chiqarish va ijtimoiy-iqtisodiy sohalar xodimlaridan bir guruhini mukofotlash toʻgʻrisida

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni

Mamlakatimiz mustaqilligini mustahkamlash, uning iqtisodiy qudratini yuksaltirish va islohotlarni muvaffaqiyatli amalga oshirish borasidagi katta xizmatlari, soʻnggi yillarda yurtimizda barcha sohalarda qoʻlga kiritilayotgan ulkan yutuqlarga qoʻshgan munosib hissasi, Vatanimiz taraqqiyoti va xalqimiz farovonligini taʼminlash, ishlab chiqarish soha va tarmoqlarini zamon talablari asosida takomillashtirish, ilgʻor innovatsion texnologiyalarni joriy etish borasidagi koʻp yillik samarali va fidokorona mehnati, jamiyatimizda millatlararo doʻstlik va totuvlikni mustahkamlash, yosh avlodni vatanparvarlik va istiqlol gʻoyalariga sadoqat ruhida tarbiyalashdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar mukofotlansin:

“El-yurt hurmati” ordeni bilan

Abdukarimov Diamat Tuxtayevich - Samarqand veterinariya meditsinasi instituti kafedra professori, Samarqand viloyati

Askarov Axmadali - Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi akademigi

Bakayev Ubaydullo Amonovich - Buxoro viloyati musiqali drama teatri rejissyori

Gulyamova Dilbar Muxamedxanovna - Mehnat faxriysi, Toshkent shahri

Yusupov Masharif - Mehnat faxriysi, Andijon viloyati

“Fidokorona xizmatlari uchun” ordeni bilan

Fen Vitaliy Vasilyevich - Oʻzbekiston Respublikasining Koreya Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi

Xodjayev Shabat - Mehnat faxriysi, Toshkent shahri

Egamova Manzuraxon Iminjanovna - Mehnat faxriysi, Andijon viloyati

“Mehnat shuhrati” ordeni bilan

Aminova Nargiza Tolibovna - Margʻilon shahridagi “Narimteks” qoʻshma korxonasi direktori, Fargʻona viloyati

Ashurov Muxsindjan Xuramovich - “Fonon” davlat ilmiy-ishlab chiqarish korxonasi bosh direktori, Toshkent shahri

Vakkasov Baxtiyar Abdiraimovich - “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining Mis eritish zavodi direktori, Toshkent viloyati

Djulibekov Nurmat Karshibekovich - “Navoiy kon-metallurgiya kombinati” davlat korxonasi bosh direktorining iqtisod boʻyicha oʻrinbosari, Navoiy viloyati

Ibraymov Amangeldi Aitbayevich - “Oʻzburgʻineftgaz” aksiyadorlik jamiyatining “Ustyurt qidiruv burgʻilash boshqarmasi” masʼuliyati cheklangan jamiyati burgʻilovchisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Ketmonov Xatamjon Abduraxmonovich - Oʻzbekiston Xalq demokratik partiyasi Markaziy kengashi raisi – Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Spikerining oʻrinbosari

Kim Konstantin - “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining Rux zavodi direktori, Toshkent viloyati

Maxkamov Sharifjon Radjabovich - “Qoʻqon mexanika zavodi” aksiyadorlik jamiyatining gaz ballon sexi ustasi, Fargʻona viloyati

Mirzaliyeva Kamolat Kukanbayevna - Olmazor tumanidagi “Akfa medlayn” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri

Namazov Sharof - Jizzax viloyati “Suvoqova” davlat unitar korxonasining suv taʼminoti va kanalizatsiya obyektlaridan foydalanish boʻlimi boshligʻi

Nutfullayev Amrillo Xayrullayevich - “Oʻzbekiston havo yoʻllari” Milliy aviakompaniyasining Uchuvchilar majmuasi “A-320” uchuvchilar otryadi komandiri oʻrinbosari

Oripov Shamsutdin - Mehnat faxriysi, Surxondaryo viloyati

Rayimov RoʻziqulObloqulovich - “Oʻzbekenergo” aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisining oʻrinbosari

Tuxtayev Kabul Muxammadiyevich - “Oʻzbekneftgaz” aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisining ishlab chiqarish boʻyicha oʻrinbosari – “Oʻzneftgazqazibchiqarish” aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisi

Oʻroqov Hotam Mardonovich - Buxoro tumani yoʻllardan foydalanish unitar korxonasi avtogreyderchisi, Buxoro viloyati

Shermuxamedova Jamila Tashpulatovna - Respublika Maʼnaviyat va maʼrifat markazi targʻibоtchisi

Yadgarov Damir Salixovich - Mehnat faxriysi, Buxoro viloyati

“Doʻstlik” ordeni bilan

Abdullayev IlxomZayirovich - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Innovatsion rivojlanish, axborot siyosati va axborot texnologiyalari masalalari qoʻmitasi raisi

Akbarov NosirYunusxanovich - Namangan shahridagi “Namangan toʻqimachi” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktorining oʻrinbosari, Namangan viloyati

Artikov Abdirashid Zairovich - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisining Inson huquqlari boʻyicha vakili (Ombudsman)ning Surxondaryo viloyatidagi mintaqaviy vakili

Atabekova GalinaAlimjanovna - Andijon tumanidagi “Milana tekstil” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Andijon viloyati

Axmedov Sayfullo Normatovich - Toshkent shahar kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi Kengashi raisi

Axmedov ShuxratYakubjanovich - Shayxontohur tumanidagi “Kolor pak” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Toshkent shahri

Baratova SayyoraRaxmatovna - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Mudofaa va xavfsizlik masalalari qoʻmitasida doimiy asosda ishlovchi senator

Boqijonov Islombek Ismoilovich - Angor tumanidagi “Bio texno eko” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Surxondaryo viloyati

Borisova Svetlana Anatolyevna - Oʻzbekiston Respublikasi Davlat geologiya va mineral resurslar qoʻmitasi “Markaziy geologiya-geofizika ekspeditsiyasi” davlat korxonasining geologik maʼlumotlarni tahlil qilish partiyasi bosh geofizigi

DadaxodjayevFarrux Saidaxmedovich - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Mudofaa va xavfsizlik masalalari qoʻmitasi raisi

Daniyarov Muratbay Kuanishbayevich - Qoraqalpogʻiston Respublikasi kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi Kengashi raisining oʻrinbosari

Djumayev Namaz Begiyevich - Surxondaryo viloyati ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish boshqarmasining Jarqoʻrgʻon tumani boʻyicha vakili

Djurayev Baxtiyor Erkinovich - “Buxoro brilliant silk” qoʻshma korxonasi bosh direktori, Buxoro viloyati

Jumaniyazov Matkarim -“Nuroniy” jamgʻarmasining Xorazm viloyati boʻlimi raisi

Irgashev Ismatulla Raimovich - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Afgʻoniston boʻyicha maxsus vakili

Kastamirova Emma Kazimovna - Jomboy tumanidagi “Amin invest interneyshnl” qoʻshma korxonasi bosh direktori, Samarqand viloyati

Kayumov Yarkin - “Nuroniy” jamgʻarmasining Qoʻqon shahar boʻlinmasi raisi, Fargʻona viloyati

Maxsimov Xujakul - “Nuroniy” jamgʻarmasining Nishon tumani boʻlinmasi raisi, Qashqadaryo viloyati

Mirzaaxmedov Akbarali - Respublika Maʼnaviyat va maʼrifat markazi Sirdaryo tumani boʻlinmasi rahbari, Sirdaryo viloyati

Mullajonov Toxir Oxunovich - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Toshkent shahridagi Xalq qabulxonasi mudiri

Nazirov Ganisher Nosirovich - Rishton tumanidagi “Rishton – Yaponiya” madaniy-iqtisodiy aloqalar markazi rahbari, Fargʻona viloyati

Nematov Ilxamdjan - Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligining Alohida topshiriqlar boʻyicha Elchisi

Orudjov Uzeir Saleg-Ogli - “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyati bosh muhandisining konchilik ishlari boʻyicha oʻrinbosari, Toshkent viloyati

Otamuratov Sarvar Sadullayevich - Oʻzbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi Markaziy kengashi raisi – Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Spikerining oʻrinbosari

Primqulov Sherboʻta - Fuqarolarning oʻzini oʻzi boshqarish organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boʻyicha Xovos tumani Kengashi raisining keksalar va faxriylar ishlari boʻyicha oʻrinbosari, Sirdaryo viloyati

Rajabov Davlatnazar - Urganch tumanidagi “Ulli hovli” turistik markazi rahbari, Xorazm viloyati

Rashidov Nasriddin Murodovich - Buxoro shahridagi “Aholitrans” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Buxoro viloyati

Saidov Baxtiyor Odilovich - Oʻzbekiston Respublikasining Xitoy Xalq Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi

Snitka Nikolay Pavlovich - “Navoiy kon-metallurgiya kombinati” davlat korxonasi bosh muhandisi, Navoiy viloyati

Sotiboldiyev Ulugʻbek Norxojayevich - Mirzaobod tumanidagi “Bek klaster” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Sirdaryo viloyati

Suvanov Aziz Aslonovich - Karmana tumanidagi “Karmana golden egz” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Navoiy viloyati

Tajiyev Baxadir Sadullayevich - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Agrar, suv xoʻjaligi masalalari va ekologiya qoʻmitasi raisi oʻrinbosari

Tillayeva Zamiraxon Xabibullayevna - Andijon viloyati xotin-qizlar qoʻmitasi qoshidagi jamoatchilik asosidagi “Qaynonalar kengashi” direktori

Tumishova Aksavli Moldagaliyevna -Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish masalalari qoʻmitasi aʼzosi

Turdimratov Gafurjon Sultanovich - “Sirdaryo issiqlik elektr stansiyasi” aksiyadorlik jamiyatining 1-qozon turbina sexi boshligʻi oʻrinbosari, Sirdaryo viloyati

Usmanova Saodat Akparaliyevna - Namangan shahar obodonlashtirish boshqarmasi agronomi, Namangan viloyati

Xakimov Akobir Azimovich - Respublika “Hunarmand” uyushmasi raisining oʻrinbosari

Xodjayeva Mavludaxon Islamovna - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Mehnat va ijtimoiy masalalar qoʻmitasi raisi

Xolmaxmatov Abduxalim - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Qashqadaryo viloyatidagi Xalq qabulxonasi mudiri

Xudoyberdiyev Suvonkul Rayimberdiyevich - “Nuroniy” jamgʻarmasining Yangiobod tumani boʻlinmasi raisi, Jizzax viloyati

Choriyev Abduraim Ravshanovich - Surxondaryo viloyati “Al-Hakim at-Termiziy” yodgorlik majmuasi direktori

Yusupov Alijon Nigmonbekovich - Chilonzor tumanidagi “Polimer plastik” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Toshkent shahri

“Jasorat” medali bilan

Azizov Nishonboy Abdukarimovich - Chortoq tumanidagi poyabzal taʼmirlash ustasi, Namangan viloyati

Akbarova Fotima Umarxonovna- Termiz shahridagi “Gulbahor nurli kelajak” masʼuliyati cheklangan jamiyati toʻquvchisi, Surxondaryo viloyati

Axmadaliyeva Nodiraxon Nabijonovna - Yozyovon tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Fargʻona viloyati

Boymatova Gavhar Shermamatovna -Qarshi shahridagi hunarmand-tikuvchi, Qashqadaryo viloyati

Koylibayeva Sarbinaz Koshkarbayevna - Nukus shahridagi hunarmand-tikuvchi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Qodirov Salohiddin Mustafayevich - Xatirchi tumanidagi hunarmand-temirchi usta, Navoiy viloyati

Pardayeva Sharafat Bazarbayevna - Bekobod tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Toshkent viloyati

Saidqulov Tolib Isoqovich - “Ortopediya reabilitatsiyasi” masʼuliyati cheklangan jamiyatining Jizzax viloyati hududiy filiali texnik protezchisi

Saparova Dildora Alimovna - Yangibozor tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Xorazm viloyati

Tojiboyeva Masturaxon Juramirza qizi - Paxtaobod tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Andijon viloyati

Umarov UlugʻbekKuzixaydarovich - Mirzaobod tumanidagi poyabzal taʼmirlash ustasi, Sirdaryo viloyati

Xudoyarova Zilola Ismatovna - Nurobod tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Samarqand viloyati

HusenovFazlitdin Ravshanovich - Vobkent tumanidagi poyabzal taʼmirlash ustasi, Buxoro viloyati

Shodiyeva Guzal Uktamovna - Toshkent shahar kar-soqovlar madaniyat markazi direktori

“Kelajak bunyodkori” medali bilan

Abdualiyev Nodir Utkir oʻgʻli - Oʻzbekiston yoshlar ittifoqining Yangiyer shahar 6-umumiy oʻrta taʼlim maktabidagi boshlangʻich tashkiloti yetakchisi, Sirdaryo viloyati

Bazarov Farid Uralovich - Oʻzbekiston yoshlar ittifoqining Gʻuzor tumani Kengashi raisi, Qashqadaryo viloyati

Jalolov Zafarjon Sayfitdinovich - Oʻzbekiston yoshlar ittifoqining Sariosiyo tumani Kengashi raisi, Surxondaryo viloyati

Ibragimov Shohruh Olimovich - Oʻzbekiston Milliy universiteti talabasi, Oʻzbekiston yoshlar ittifoqining boshlangʻich tashkiloti aʼzosi (Jizzax viloyati)

Ismailov Adhambek Baxramovich - Urganch davlat universiteti talabasi, Oʻzbekiston yoshlar ittifoqining boshlangʻich tashkiloti aʼzosi, Xorazm viloyati

Qonarbayev David Xalbayevich - Toshkent axborot texnologiyalari universitetining Nukus filiali talabasi, Oʻzbekiston yoshlar ittifoqining boshlangʻich tashkiloti aʼzosi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Omonboyev Fazliddin Lutfiddin oʻgʻli - Izboskan tumanidagi 45-umumiy oʻrta taʼlim maktabining fizika fani oʻqituvchisi, Oʻzbekiston yoshlar ittifoqining boshlangʻich tashkiloti aʼzosi, Andijon viloyati

Rustamov Bobir Ismatovich - Buxoro muhandislik-texnologiya institutining “Tahririy nashriyot” boʻlimi texnik muharriri, Oʻzbekiston yoshlar ittifoqining boshlangʻich tashkiloti aʼzosi, Buxoro viloyati

Rustamov Sardor Muydinxon oʻgʻli - Namangan davlat universitetining pedagogika-psixologiya kafedrasi tayanch doktoranti, Oʻzbekiston yoshlar ittifoqining boshlangʻich tashkiloti aʼzosi, Namangan viloyati

Sobirxonov Akbarxon Aziz-oʻgʻli - Oʻzbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi huzuridagi Innovatsion ishlanmalarni joriy etish ilmiy-amaliy markazi direktorining oʻrinbosari, Oʻzbekiston yoshlar ittifoqining boshlangʻich tashkiloti aʼzosi, Toshkent shahri

Soliyev Javohir Toirjon oʻgʻli - Quva tumani koʻp tarmoqli markaziy poliklinikasi umumiy amaliyot shifokori, Oʻzbekiston yoshlar ittifoqining boshlangʻich tashkiloti aʼzosi, Fargʻona viloyati

Suyarova Zilola Sirliboyevna - Oʻzbekiston yoshlar ittifoqining Samarqand davlat tibbiyot instituti davolash fakultetidagi boshlangʻich tashkiloti yetakchisi, Samarqand viloyati

Taybagarov Yerkebulan Akbergenuli - Oʻzbekiston yoshlar ittifoqining Tomdi tumani Kengashi raisi, Navoiy viloyati

Tashmatov Ravshan Kobilovich - Toshkent davlat texnika universiteti magistranti, Oʻzbekiston yoshlar ittifoqining boshlangʻich tashkiloti aʼzosi (Toshkent viloyati)

“Shuhrat” medali bilan

(100 yoshdan oshganlar)

Abdullayeva Zarifa - Qumqoʻrgʻon tumani, Surxondaryo viloyati

Arashova Sapar - Olot tumani, Buxoro viloyati

Atajanova Sanam - Bogʻot tumani, Xorazm viloyati

Bekbutayev Atabala - Asaka tumani, Andijon viloyati

Gʻaniyeva Moʻmina - Navbahor tumani, Navoiy viloyati

Darmonova Buxalcha - Yangiqoʻrgʻon tumani, Namangan viloyati

Kasimova Marxamat - Guliston shahri, Sirdaryo viloyati

Mustafokulov Murtoza - Qarshi tumani, Qashqadaryo viloyati

Muhammadiyev Abuv - Ishtixon tumani, Samarqand viloyati

Pozilova Shaxrinsa - Uchkoʻprik tumani, Fargʻona viloyati

Rozumova Avaz -Toʻrtkoʻl tumani, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Xakimova Gulman - Zarbdor tumani, Jizzax viloyati

XalilovaMaxbuba - Yakkasaroy tumani, Toshkent shahri

Ergashova Shakarbuvi - Toshkent tumani, Toshkent viloyati

“Shuhrat” medali bilan

Abdullayev Kudrat Kosimjanovich - Namangan shahridagi “Namangan istiqlol bogʻi” masʼuliyati cheklangan jamiyati boshqaruvi raisi, Namangan viloyati

Axmedov Baxodir Atamuratovich - “Urganch Baxmal” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Xorazm viloyati

Baxriyeva Maryana Amriyevna - Oʻzbekiston Qizil yarim oy jamiyati Navoiy viloyati tashkiloti raisi

Begimkulov Saydimkul Shoyimkulovich - Oʻzbekiston Respublikasi Tovar-xomashyo birjasi aksiyadorlik jamiyatining Sirdaryo filiali direktori

Burxanov Akmal Eshondedayevich - “Taraqqiyot strategiyasi” markazi ijrochi direktori

Dadajonov Muxammadjon Moʻydinovich - Andijon shahridagi “Sabo hamkor” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Andijon viloyati

Darxanov Mehrojidin Qobilovich - Oʻzbekiston Xalq demokratik partiyasi Toshkent viloyati Kengashi raisi

Dauletmuratov Tursinbay Saparniyazovich - Qoraqalpogʻiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish qoʻmitasining Chimboy tumani boʻyicha inspektori

Jalilov Abdushukur Yuldashevich- “Muborak gazni qayta ishlash zavodi” masʼuliyati cheklangan jamiyati sex texnologik qurilma operatori, Qashqadaryo viloyati

Jafarov Murod Mirzaxidovich - Oʻzbekiston plastik, rekonstruktiv va estetik jarrohlar jamiyati raisi

Joʻrayev Israiljon Ikramovich - Oʻzbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi Namangan viloyati Kengashi raisi

Jurayev Sherzod Musaxonovich - Yuqori Chirchiq tumanidagi “Med standart glass” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent viloyati

Iskandarov Turgun Xasanovich - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Agrar, suv xoʻjaligi masalalari va ekologiya qoʻmitasida doimiy asosda ishlovchi senator

Kamalov Kaxramon Yusufxanovich - Jizzax shahridagi “Jizzax tekstil” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Jizzax viloyati

Karimov Raxmatilla Xamidillayevich - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Fuqarolarning sogʻligʻini saqlash masalalari qoʻmitasi aʼzosi

Kurbonov Shaxzod Mirtemirovich - “LUKOYL Oʻzbekiston Opereyting Kompani” masʼuliyati cheklangan jamiyatining Qandim gazni qayta ishlash majmuasi ishlab chiqarish- dispetcherlik xizmati muhandisi, Buxoro viloyati

Madjidov Ulugbek Valiyevich - Oʻzbekiston Rakka qarshi kurash jamiyati prezidenti

Mamadjanova Dilbarxon Raxmatovna - Oʻzbekiston Xalq demokratik partiyasi Fargʻona viloyati Kengashi raisi

Mardonov Fazliddin Xabibovich - Samarqand tumanidagi “Agromir konserva” qoʻshma korxonasi direktori, Samarqand viloyati

Maxmatmuminov Sayfulla Nabiyevich - Oʻzbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi Qashqadaryo viloyati Kengashi raisi

Meyliyeva Salomat Kuyliyevna - Termiz shahridagi “Termiz Boʻston Lola” xususiy uy-joy mulkdorlari shirkati raisi, Surxondaryo viloyati

Muxamadova Nasiba Abdujaminovna - Shayxontohur tumani obodonlashtirish boshqarmasi koʻkalamzorlashtirish ishchisi, Toshkent shahri

Muxamedaliyev Anvar Usmanovich - Oʻzbekiston Respublikasi Uy-joy kommunal xizmat koʻrsatish vazirligining Metrologiya, ichimlik suv ishlab chiqarish va ichimlik suv isteʼmolini hisobga olish boʻlimi boshligʻi

Nazarov Shuxrat Baxtiyorovich - Oʻzbekiston Respublikasi Avtomobil yoʻllari davlat qoʻmitasi raisining birinchi oʻrinbosari

Narkulov Olimjon Kuldoshevich - Zarbdor tumani elektr taʼminoti korxonasi elektromontyori, Jizzax viloyati

Normurodov Anzur Avloyarovich - Qarshi shahridagi “Darmon farm” xususiy korxonasi rahbari, Qashqadaryo viloyati

Raxmonov Djabbar Sattarovich - Fuqarolarning oʻzini oʻzi boshqarish organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boʻyicha Kitob tumani kengashi raisining birinchi oʻrinbosari, Qashqadaryo viloyati

Romanov Tajibay Niyetullayevich - Oʻzbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasiQoraqalpogʻiston Respublikasi Kengashi raisi

Ruziyev Alisher Abdimuminovich - Oʻzbekiston Liberal-demokratik partiyasi Surxondaryo viloyati Kengashi raisining birinchi oʻrinbosari – apparat rahbari

Saburov Baxtiyor Axmatjonovich - Bektemir tumanidagi “Bektemir metall konstruksiyalari” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Toshkent shahri

Soatov Asadullo Uktamovich - Jizzax shahridagi “Jizzax plastmassa” aksiyadorlik jamiyatining ishlab chiqarish boʻyicha direktori, Jizzax viloyati

Tamiqayev Abdihamid Ulashbayevich - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati devonining rahbari

Tatinsyan Karine Valeryevna - Samarqand viloyati “Umid – D” diabetga va nogironlikning boshqa shakllariga yoʻliqqan insonlarga yordam koʻrsatish xayriya markazi raisi

Toʻychiyev Toxirjon - “Nuroniy” jamgʻarmasining Andijon shahar boʻlinmasi raisi, Andijon viloyati

Turakulov Faxriddin Shavkatovich - “JV MAN Auto-Uzbekistan” masʼuliyati cheklangan jamiyatining kabina ishlab chiqarish sexi menejeri, Samarqand viloyati

Tursunbayeva Saodat Gafurovna - “Sharq ayoli” xalqaro ayollar jamoat fondi boshqaruvi raisi

Toʻxtabayev Abdurashid Tursunovich - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Byudjet va iqtisodiy islohotlar qoʻmitasi aʼzosi

Usmonov Talʼat Subhonqulovich - “Jizzax akkumulyator zavodi” aksiyadorlik jamiyati bosh direktori, Jizzax viloyati

Utemuratova Xatira Bekmuratovna - “Sogʻlom avlod uchun” xalqaro xayriya fondining Amudaryo tumani tayanch punkti direktori, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Fayzilov Mexroj Musinjonovich - Oʻzbekiston Liberal-demokratik partiyasi Samarqand viloyati Kengashi raisi

Xadjiyev Ilxom Abdukayumovich -Namangan shahridagi “Hilol-totli” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Namangan viloyati

Xayitov Abdurasul Rejabbayevich - Yangiqoʻrgʻon tumanidagi “Moʻgʻol” mahalla fuqarolar yigʻini raisi, Namangan viloyati

Xasanov Xislat Pulatovich - “UNICON.UZ” Fan-texnika va marketing tadqiqotlari markazi davlat unitar korxonasi direktorining birinchi oʻrinbosari

Homidov Maqsud Amonovich - Oʻzbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi Buxoro viloyati Kengashi raisi

Xoldarov Baxrom Sharofovich - Toshkent viloyati “Ijtimoiy himoya” jamiyati raisi

Eshonkulov Jovli Suvonovich - Shahrisabz tumani yoʻllardan foydalanish unitar korxonasi avtogreyderchisi, Qashqadaryo viloyati

Yusupov Daniyar Yuldashevich - Toʻrtkoʻl tumanidagi “Bunyodkor Qoraqalpogʻiston” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.MIRZIYOYEV

Toshkent shahri,
2018-yil 29-avgust

UzA