Birinchi slide Ikkinchi slide Uchinchi slide To'rtinchi slide Beshinchi slide Oltinchi slide Ettinchi slide Sakkizinchi slide
Bosh sahifa Doimiy vakolatxona Xalqaro tashkilotlar bilan hamkorlik Yangiliklar/tadbirlar O’zbekiston haqida Galereya

QISHLOQ XO‘JALIGI XODIMLARI KUNI MUNOSABATI BILAN SOHA RIVOJIGA MUNOSIB HISSA QO‘SHGAN YURTDOSHLARIMIZDAN BIR GURUHINI MUKOFOTLASH TO‘G‘RISIDA

2017 - Xalq bilan muloqot va inson manfaatlari yili 2017 - Xalq bilan muloqot va inson manfaatlari yili O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovi - 2016 O’zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovi - 2016 O'zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 26 yilligi O’zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 26 yilligi Boshqa yangiliklar va voqealar Boshqa yangiliklar va voqealar Press-relizlar Press-relizlar O`zbеkistоning IHT TIVKga raisligi O`zbеkistоning IHT TIVKga raisligi BMT Mingyillik rivojlanish maqsadlari BMT Mingyillik rivojlanish maqsadlari XMT doirasidagi xamkorlik XMT doirasidagi xamkorlik "Sharq taronalari" xalqaro festivali "Sharq taronalari" xalqaro festivali Rivojlantirish bo‘yicha harakatlar strategiyasi Rivojlantirish bo‘yicha harakatlar strategiyasi O‘zbekiston Xalqaro Paxta Yarmarkasi O‘zbekiston Xalqaro Paxta Yarmarkasi Sayyohlik Sayyohlik Xalqaro sanoat yarmarkasi va Kooperatsiya birjasi Xalqaro sanoat yarmarkasi va Kooperatsiya birjasi 8-Dekabr O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi kuni 8-Dekabr O’zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi kuni
hamma resurslarni ko'rsatish
QISHLOQ XO‘JALIGI XODIMLARI KUNI MUNOSABATI BILAN SOHA RIVOJIGA MUNOSIB HISSA QO‘SHGAN YURTDOSHLARIMIZDAN BIR GURUHINI MUKOFOTLASH TO‘G‘RISIDA

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni

Mamlakatimiz qishloq xo‘jaligi sohasini rivojlantirish, tarmoqni kompleks modernizatsiya qilish va ishlab chiqarish samaradorligini oshirish, fermerlik harakatini yangi bosqichga ko‘tarish, zamonaviy innovatsion ishlanmalar va ilg‘or xorijiy tajribalarni amaliyotga joriy etish kabi dolzarb masalalar yechimiga qaratilgan islohotlar o‘zining ijobiy natijalarini bermoqda.

O‘z navbatida, bugungi kunda agrar sohada erkin bozor munosabatlarini joriy etish, ta’lim, fan va qishloq xo‘jaligi ishlab chiqarishini integratsiyalash, yer va suv resurslaridan oqilona foydalanish, tizimni yuqori malakali kadrlar bilan ta’minlash borasida keng ko‘lamli ishlar amalga oshirilmoqda.

Qishloq xo‘jaligi sohasidagi ko‘p yillik fidokorona mehnati, barcha qishloq xo‘jaligi ekinlaridan mo‘l hosil yetishtirib, xalqimizning rizq-ro‘zi va farovonligini, yurtimizning iqtisodiy qudratini va eksport salohiyatini yuksaltirish, oziq-ovqat xavfsizligini ta’minlash ishlariga qo‘shgan salmoqli hissasi, agrar sektorda islohotlarni muvaffaqiyatli amalga oshirish va davlat dasturlari ijrosini ta’minlash, yerlarning meliorativ holatini yaxshilash, ilg‘or agrotexnologiyalarni amaliyotga joriy etish borasidagi katta xizmatlari hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar faxriy unvon, orden va medallar bilan mukofotlansin:

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan paxtakor»

Xaydarova Zaynab - Narpay tumanidagi «Mehnat-rohat» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Samarqand viloyati

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan qishloq xo‘jalik xodimi»

Axmedov Muxamad Ismatovich -Buxoro tumanidagi «Madaniyat Muhammad Ismat» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Buxoro viloyati

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan irrigator»

Raximov Bоtir - «Amu-Qashqadaryo» irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasi boshlig‘i, Qashqadaryo viloyati

Xamrayev Shavkat Raximovich - O‘zbekiston Respublikasi Qishloq va suv xo‘jaligi vazirining suv xo‘jaligi masalalari bo‘yicha o‘rinbosari

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan quruvchi»

Sanginov Abdugani Abduraxmonovich - «O‘zbekgidroenergo» aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisi

«Fidokorona xizmatlari uchun» ordeni bilan

Abdullayev Umid Valiyevich - «UzGIP» mas’uliyati cheklangan jamiyati texnik direktori

Amirqulov Qurban - Muzrabоt tumanidagi «Amirqul bobo» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati

Murotova Lola Ne’matovna - Oltiariq tumanidagi «Nurli obod» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Farg‘ona viloyati

Xadjayev Mansurxadja - Farg‘ona viloyati o‘rmon xo‘jaligi boshqarmasi boshlig‘i

«Mehnat shuhrati» ordeni bilan

Abduraimov Odiljon - mehnat faxriysi

Abduraximov Abdukaxar - Namangan shahridagi «Transnambat servis» asalarichilik fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Namangan viloyati

Abduraxmonov Abdunabi Abduraimovich - Sharof Rashidov tumanidagi «Qo‘rg‘ontepa» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati

Aliyev Nomaz Jo‘rayevich - Qumqo‘rg‘on tumanidagi «Yakkatut g‘allakori» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati

Axtamov Ilg‘or Raxmatovich - Karmana tumanidagi «Anvar Axtamov» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Navoiy viloyati

Bekbauliyev Karimbay Reimovich - «Quyi Amudaryo» irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasining «Suyenli» irrigatsiya tizimi boshqarmasi «Suyenli parallel» uchastkasi muhandis-gidrotexnigi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Belolipov Igor Vladimirovich - Toshkent davlat agrar universitetining «Dorivor o‘simliklar va bоtanika» kafedrasi professori

Buranov Uktam Mamarajabovich - «Karmana-Konimex» irrigatsiya tizimi boshqarmasi ekskavator mashinisti, Navoiy viloyati

Doniyorov Dilmurod Amirovich - Narpay tumani qishloq va suv xo‘jaligi bo‘limi boshlig‘i, Samarqand viloyati

Kamilov Asil Ikramovich - Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari institutining «Traktorlar va avtomobillar» kafedrasi dotsenti

Karimov Qo‘chqor Salimovich - Qiziltepa tumanidagi «Qo‘chqor Karimov» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Navoiy viloyati

Komilov Tursunboy - To‘raqo‘rg‘on tumanidagi «Komilov Tursunboy» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Namangan viloyati

Kurbanov Ilxam Uzakovich - Qarshi magistral kanalidan foydalanish boshqarmasi boshlig‘i, Qashqadaryo viloyati

Kurbanova Mukarram Tuxtasinovna - Izboskan tumanidagi «Izboskan pilla mirishkori» pillachilik fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Andijon viloyati

Madjitov Abduvoxid Abdurashitovich - Andijon viloyati qishloq va suv xo‘jaligi boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari

Matniyozov Po‘lat Yoqubovich - Bog‘ot tumanidagi «Yaqub bobo o‘g‘li Omon» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Xorazm viloyati

Mirzajonov Qirg‘izboy - Paxta seleksiyasi, urug‘chiligi va yetishtirish agrotexnologiyalari ilmiy-tadqiqot instituti bosh ilmiy maslahatchisi

Mirsaatov Miragzam Mirpulatovich - «Toshkentparranda» mas’uliyati cheklangan jamiyati boshqaruvi raisi, Toshkent viloyati

Nadjimov Marat Faxriyevich - «O‘zsuvloyiha» aksiyadorlik jamiyati bosh direktori

Ozatov Egamberdi - Chinoz tumanidagi «Quyunboy ota» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Toshkent viloyati

Okmanov Bazarboy Jumabayevich - Shovot tumanidagi «Anor» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Xorazm viloyati

Ollaberganov Otaboy Baltayevich - Xiva tumanidagi «Boltaboy oqsoqol» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Xorazm viloyati

Parmanov Saydulla - Zarbdor tumanidagi «Toshkeskan» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati

Ruziboyev Baxodir Kuchkorovich - «UzGIP» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori

Ruzimuradov Gulmurat - Qarshi tumani fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari kengashi raisi, Qashqadaryo viloyati

Sobirov Ismoil Eshonovich - Olot tumani qishloq va suv xo‘jaligi bo‘limi boshlig‘i, Buxoro viloyati

Sultanov Rajabbay - Amudaryo tumanidagi «Usta Allayar» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Suyunov Esanbay Tadjibayevich - «Sirdaryo-Zarafshon» irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasining «Uchtom» irrigatsiya tizimi boshqarmasi uchastka ekskavator mashinisti, Jizzax viloyati

Tajaxmetov Davletali - Yuqori Chirchiq tumanidagi «Tojaxmedov» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Toshkent viloyati

Toshboltayev Maxamad Tojaliyevich - Qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash va elektrlashtirish ilmiy-tadqiqot instituti direktorining ilmiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari

Toshpo‘latov Bahodir Jo‘raniyozovich - Sherobod tumanidagi «Toshpo‘latov Bahodir Jo‘raniyozovich» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati

Tukliyev Ibroxim Badalovich - Buxoro tumanidagi «O‘ktam Ibrohim To‘qli» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Buxoro viloyati

Tursunov Nurmamat - Samarqand viloyati G‘o‘za urug‘chiligi birlashmasi raisi

Tuxtasinov Maxmudjon - Jalaquduq tumanidagi «Obod vodiy sohibkori» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Andijon viloyati

Umedov Abdullo - Koson tumanidagi «Zargar tong» suv iste’molchilari uyushmasi raisi, Qashqadaryo viloyati

Usmonov Oribjon Isakovich - «Norindavsuvmaxsuspudrat» davlat unitar korxonasi ekskavator mashinisti, Namangan viloyati

Xayitov Toshtemir Djumayevich - Kattaqo‘rg‘on tumanidagi «Juma Xayitov» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Samarqand viloyati

Xalilov Nasriddin - Samarqand qishloq xo‘jalik institutining «O‘simlikshunoslik» kafedrasi mudiri

Xonaliyev Eshqurbon - Kasbi tumanidagi «Qamashi rusti-rosti» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Qashqadaryo viloyati

Xudayberdiyeva Ayzada Musayevna - O‘rta Chirchiq tumanidagi «Pilla» ishlab chiqarish sho‘’ba korxonasi brigada boshlig‘i, Toshkent viloyati

Hamzayev Ne’matulla - Pastdarg‘om tumanidagi «Ne’matullo Sherboburlar dalasi» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Samarqand viloyati

Chinibekova Mamlakat Xalbutayevna - Guliston tumanidagi «Gulistonagropilla» mas’uliyati cheklangan jamiyati agronomi, Sirdaryo viloyati

Choriyeva Jumaxol Qurbonovna - Boysun tumanidagi «Boysun terakli» fermer xo‘jaligi pillachisi, Surxondaryo viloyati

Sharipov Shavkat Uktamovich - Samarqand shahridagi «Sharq sanoat» konsernining direktorlar Kengashi raisi, Samarqand viloyati

Shurova Lyudmila Georgiyevna - Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari institutining katta ilmiy xodimi

Ergashev Biytemir Toshboyevich - Zomin milliy tabiat bog‘i noziri, Jizzax viloyati

Yusupniyazov Mirzabay Turganbayevich - Nukus tumanidagi «Iqlas-Orinbay» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Yusupov Giyaz Usmonovich - Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari institutining «Gidrologiya va gidrogeologiya» kafedrasi dotsenti

«Do‘stlik» ordeni bilan

Azizov Xayitboy Karimovich - Arnasoy tumanidagi «G‘ani ota» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati

Aliboyev Salimjon Sobirovich - Uchqo‘rg‘on tumanidagi «Shodlik» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Namangan viloyati

Amirov Chori - Qiziriq tumanidagi «Istara g‘olibi» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati

Atabayeva Xalima Nazarovna - Toshkent davlat agrar universitetining «Soya va boshqa moyli ekinlar yetishtirish agrotexnologiyalari» kafedrasi professori

Atadjanov Farxod Bog‘ibekovich - Ellikqal’a tumanidagi «Tohir o‘g‘li Bog‘ibek» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Ataxanov Farxodjon Mamrasulovich - Paxtaobod tumanidagi «G‘ulomqodir» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Andijon viloyati

Axmedov Xoliknazar Ergashevich - Baxmal tumanidagi «Elyor Ergashev» bog‘dorchilik fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati

Axmedova Mutabar Mirzarasulovna - Rishton tumanidagi «Ixtiyor» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Farg‘ona viloyati

Babayeva Ranoxon Nematovna - Yangiyo‘l tumanidagi «Ne’matjon olmalari» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Toshkent viloyati

Bakun Anna Fedorovna - O‘zbekiston Respublikasi Davlat veterinariya qo‘mitasining Respublika hayvonlar kasalliklari tashxisi va oziq-ovqat mahsulotlari xavfsizligi davlat markazi laboratoriya mudiri

Bekmuratov Rustam Eshburiyevich - Angor tumanidagi «Eshburi Bekmurodov» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati

Bozorova Ra’no Xaydarovna - Dehqonobod davlat o‘rmon xo‘jaligi direktori, Qashqadaryo viloyati

Bo‘tayev Ravshan Odilovich - Shahrixon tumani qishloq va suv xo‘jaligi bo‘limi bosh mutaxassisi, Andijon viloyati

Gaipov Murat Xojabayevich - Chimboy tumanidagi «Lanekstrakt» qo‘shma korxonasi ijrochi direktori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Doroxova Yelena Aleksandrovna - Akademik M.Mirzayev nomidagi bog‘dorchilik, uzumchilik va vinochilik ilmiy-tadqiqot instituti katta ilmiy xodimi

Jurakulov Noryigit - Oqoltin tumanidagi «Yorbek» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati

Ibragimov Boynazar Rustamovich - Yangiariq tumanidagi «Asqar Abror G‘ulomjon» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Xorazm viloyati

Ilyasov Orifjon Elmuratovich - Tayloq tumanidagi «Orzu Olim Dilmurod asallari» ko‘p tarmoqli asalarichilikka ixtisoslashgan fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Samarqand viloyati

Kistauov Nurdilla Utekulovich - Uchquduq tumanidagi «Aq shat» fermer xo‘jaligi cho‘poni, Navoiy viloyati

Kojageldiyev Kenesbek Aymbetovich - Tomdi tumanidagi «Aymbet» femer xo‘jaligi cho‘poni, Navoiy viloyati

Kuryozov Egamberdi - Xorazm davlat o‘rmon xo‘jaligi o‘rmon muhandisi

Qoraboyev G‘aybullo Qultayevich - Mirishkor tumani qishloq va suv xo‘jaligi bo‘limi boshlig‘i, Qashqadaryo viloyati

Mamadaliyeva Barno Obloberdiyevna - Urgut tumanidagi «G‘alaba» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Samarqand viloyati

Mamadumarov Ortiqmat Sobirovich - «Namangan agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktorining o‘rinbosari, Namangan viloyati

Matmurotov Gulimboy Bozorboyovich - «Xorazm agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Gurlan tumani filiali mexanizatori, Xorazm viloyati

Maxmatmurodov Shadiyar Xayitovich - Koson tumani veterinariya bo‘limi uchastka mudiri, Qashqadaryo viloyati

Maxmudov Xaydar Xusanovich - O‘zbekiston Respublikasi O‘rmon xo‘jaligi davlat qo‘mitasining Surxondaryo viloyati bo‘yicha o‘rmon muhofazasi inspektori

Nagimetov Oraxbay - Qoraqalpog‘iston dehqonchilik ilmiy-tadqiqot instituti direktorining ilmiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Nazarova Maxsuda Nishanovna - Xatirchi tumanidagi «Nazar bobo» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Navoiy viloyati

Namazov Abdukadir Djalilovich - Sirdaryo tumanidagi «Mehridaryo» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati

Nematov Isroil - Mirzaobod tumanidagi «Qora qayin anor sharbati» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati

Nurmatov Abduxoshim Xojimatovich - Buloqboshi tumanidagi «Abduxoshim Nurmatov» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Andijon viloyati

Oripov G‘ayratjon - Beshariq tumanidagi «G‘ayratjon Oripov» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Farg‘ona viloyati

Ruziyev Karimjan - «To‘polangsuvGESqurilish» mas’uliyati cheklangan jamiyatining «Rezaksoysuvqurilish» unitar korxonasi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati

Ruzmatova Ma’mura Axmatovna - Parkent tumanidagi «Zarkent Ma’mura Ro‘zmatova» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Toshkent viloyati

Rustamov Sevdiyor Safoyevich - Navbahor tumanidagi «Safo Sevdi» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Navoiy viloyati

Sattorov Baxtiyor Shokirovich - Farg‘ona tumanidagi «Abdusattor ota o‘g‘li Shokirjon hoji» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Farg‘ona viloyati

Soliyev Alijon Amonovich - G‘ijduvon tumani veterinariya bo‘limi uchastka mudiri, Buxoro viloyati

Teshabayev Baxodir Numandjanovich - «Farg‘onabaliqsanoat» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Farg‘ona viloyati

Utarbayev Yelubay Asantayevich - Taxtako‘pir tumanidagi «Aydos qala sharo‘asi» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh cho‘poni, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Fayziyev Yaxyo Sharafovich - Romitan tumanidagi «Fayz» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Buxoro viloyati

Xabibullayeva Mutabarxon Abdubannobovna - Farg‘ona shahridagi «Shamsuddinov» fermer xo‘jaligi asalarichisi, Farg‘ona viloyati

Xaydarova Nasibaxon Ibragimovna - Yangiqo‘rg‘on tumanidagi «Bosh pillaxona» mas’uliyati cheklangan jamiyati agronomi, Namangan viloyati

Xojiyeva Sayyora Qo‘yliboyevna - Piskent tumanidagi «Xojiyev Dovutbek» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Toshkent viloyati

Xoliqov Aslon Umarovich - «Quyi Zarafshon» irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasi qoshidagi Nasos stansiyalari va energetika boshqarmasining «O‘zbekiston» nasos stansiyasi boshlig‘i, Navoiy viloyati

Hojiyev Nazar Qurbonovich - Jondor tumanidagi «Bo‘ston Nazar» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Buxoro viloyati

Chernova Galina Mixaylovna - O‘zbekiston Respublikasi O‘rmon xo‘jaligi davlat qo‘mitasining O‘rmon xo‘jaligi ilmiy-tadqiqot instituti yetakchi mutaxassisi

Eshkuvatov Ermamat Babayorovich - G‘uzor tumanidagi «G‘uzor» qorako‘lchilik mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh cho‘poni, Qashqadaryo viloyati

Yuldashev Lutfulla Umriyayevich - Bo‘stonliq tumanidagi «Bo‘ston Yuldashev Lutfulla» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Toshkent viloyati

Yusupov Shamsitdin Esanovich - «Xarxo‘r-Duoba» irrigatsiya tizimi boshqarmasining «Vobkentdaryo» kanali boshlig‘i, Buxoro viloyati

Yusupova Gulbaxar Erkinovna - Beruniy tumanidagi «Karimov Rustamboy» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Yusupova Gulxumor Turabovna - «Agrokimyohimoya» aksiyadorlik jamiyatining G‘ijduvon tumani filiali bosh agronomi, Buxoro viloyati

Yalgashev Shuxrat Xoliqnazarovich - «Quyi Zarafshon» irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasi qoshidagi Nasos stansiyalari va energetika boshqarmasining Nurota suv ta’minoti uchastkasi boshlig‘i, Navoiy viloyati

Yaxshibayev Zokir Jurayevich - Paxtakor tumanidagi «YaZ Bekzod» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati

«Shuhrat» medali bilan

Abdikarimov Sharibay Baltabayevich - Chimboy tumanidagi «Zayыr» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Abdullayev Bexzod Nabiyevich - Xo‘jaobod tumanidagi «Xo‘jaobod feruzasi» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Andijon viloyati

Abduxolikov G‘ayrat Saydivaliyevich - Zarbdor tumanidagi «Shaboda shamoli» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati

Abitov Xojageldi Turimbetovich - «Qoraqalpog‘iston agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Taxtako‘pir tumani filiali mexanizatori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Avazov Dilmurod Sultonmurodovich - Sariosiyo tumanidagi «Imkon» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati

Avliyakulov Odil Ozodovich - «Qashqadaryo agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Qarshi tumani filiali kombaynchisi, Qashqadaryo viloyati

Akbarov Nizomjon Ergashbayevich - Quvasoy shahridagi «Akbarov Ergashboy bog‘i» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Farg‘ona viloyati

Allayev Ixtiyor Buriyevich - Sirdaryo tumanidagi «Ixtiyor» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati

Allaniyazov Muratbay Maxsetovich - «Qoraqalpog‘iston agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Qonliko‘l tumani filiali mexanizatori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Arslanov Ismailjon Usmanovich - Namangan tumanidagi «Usta Qurbon» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Namangan viloyati

Babadjanov Zakirjan Samandarovich - Beruniy tumanidagi «Shukurulla Bobojonov» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Babajanov Kamoliddin Eshonkulovich - Bulung‘ur tumanidagi «Bobojon ota» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Samarqand viloyati

Babamuratov Sobir To‘xtamishovich - «Surxondaryo agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Termiz tumani filiali mexanizatori, Surxondaryo viloyati

Bazarov Diyor Gafurovich - G‘allaorol tumanidagi «Sangzor-parranda» xususiy korxonasi direktori, Jizzax viloyati

Berdimuratov Farxod Azamovich - «Jizzax agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Do‘stlik tumani filiali mexanizatori, Jizzax viloyati

Buranov G‘anijon Valiyevich - Sirdaryo meliorativ ekspeditsiyasi ekskavator mashinisti, Sirdaryo viloyati

Djurayev Avazbek Adilovich - Boyovut tumanidagi «Zukko-ziyo lochin» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati

Juraboyev Sobirjon Abdusamadovich - Kosonsoy tumanidagi «Kushon roxi safed» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Namangan viloyati

Jurayev Dilshod Xomidovich - Pop tumanidagi «Xomidjon Davron» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Namangan viloyati

Izbosarov Dehqonali Yusupjonovich - Chust tumanidagi «Yusupjon hoji Izbosarov» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Namangan viloyati

Imomov Hamdam Haydarovich - Peshku tumanidagi «Qo‘shshaobod» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Buxoro viloyati

Imomov Tulqin Shodiyevich - Payariq tumanidagi «To‘polos» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Samarqand viloyati

Iskandarova Marxabo Sharipovna - Yangiariq tumanidagi «Yangiariq kumush tola» mas’uliyati cheklangan jamiyati pillachisi, Xorazm viloyati

Ishnazarov Xushboq Xujaqulovich - Sho‘rchi tumanidagi «Nurmat Xo‘jaqulov» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati

Karimov Xusnidin Mo‘minovich - Asaka tumanidagi «Obod turmush orzusi» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Andijon viloyati

Kosimov Sobirjon Narzulloyevich - «O‘ztemiryo‘lqurilishmontaj» unitar korxonasining gidrotexnik inshootlar qurish direksiyasi payvandchisi

Qilichov Ramazon Babajanovich - «Buxoro agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Qorako‘l tumani filiali mexanizatori, Buxoro viloyati

Kutliyev Kadambay Raximovich - Xiva tumanidagi «Raximbergan hoji Anbar» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Xorazm viloyati

Madraximov Nosirjon Oripovich - Qo‘rg‘ontepa tumanidagi «Inter Agro Star» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Andijon viloyati

Mamadaliyev Yuldash Kuchkorovich - «O‘ztemiryo‘lqurilishmontaj» unitar korxonasining gidrotexnik inshootlar qurish direksiyasi haydovchisi

Marasulov Rozikjon Urinboyevich - «Dang‘aradavsuvmaxsuspudrat» davlat unitar korxonasi ekskavator mashinisti, Farg‘ona viloyati

Matkarimov Ravshonbek Sabirovich - «Shovot-Qulovot» irrigatsiya tizimi boshqarmasining «Urganch-arna» kanali ekskavator mashinisti, Xorazm viloyati

Mirzayev Shavkat Kenjayevich - Paxtachi tumanidagi «Mirzayev Shuhrat Kenjayevich» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Samarqand viloyati

Muminov Barno Raxmanovich - «O‘ztemiryo‘lqurilishmontaj» unitar korxonasining gidrotexnik inshootlar qurish direksiyasi buldozer mashinisti

Norboyev Abdusamat Daminovich - Denov tumanidagi «Mehnat – farovon hayot» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati

Normatov Baxodir Abdusalomovich - Oqoltin tumanidagi «Baxodir Nuriddin Komiljon» baliqchilik fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati

Pirjanova Zulfiya Gadimovna - «Shovot don mahsulotlari» aksiyadorlik jamiyati laboranti, Xorazm viloyati

Primqulov Ro‘ziqul Ummatqulovich - Boyovut tumanidagi «Sardorbek Eldorbek buyuk» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati

Raxmatov Tuxtaboy Kamalovich - Toshkent tumanidagi «Kamol To‘xtaboy baraka» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Toshkent viloyati

Raxmatullayev Numonjon Mamayunusovich - «Farg‘ona agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Beshariq tumani filiali mexanizatori, Farg‘ona viloyati

Samadov Baxtiyor Xalimovich - Qiziltepa tumanidagi «Xazina» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Navoiy viloyati

Saparmatov Xurshid Muxiddinovich - «Toshkent viloyati agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Bo‘ka tumani filiali mexanizatori, Toshkent viloyati

Tolipov Sahob Korshiboy o‘g‘li - «Sirdaryo agroservis MTP» ma’suliyati cheklangan jamiyatining Sardoba tumani filiali kombaynchisi, Sirdaryo viloyati

Toshniyozov Qobiljon Ismoilovich - «Navoiy agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Xatirchi tumani filiali mexanizatori, Navoiy viloyati

Tuychiyev Sayfiddin Minigaliyevich - «O‘zmaxsussuvqurilish ixtisoslashgan kompaniyasi» davlat korxonasining «Sirdaryomaxsussuvqurilish» filiali ishchisi

Turayev Abdurasul Xasanovich - Yozyovon tumanidagi «Xayrulla» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Farg‘ona viloyati

Umarov Savriddin Sadullayevich - Qorovulbozor tumanidagi «Umar Sharif» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Buxoro viloyati

Xamroyev Kamoljon Juraqulovich - «Qashqadaryo agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Kitob tumani filiali mexanizatori, Qashqadaryo viloyati

Xidirov Normamat Sulaymonovich - Yangiobod tumanidagi «Shans-Imkon» chorvachilik fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati

Xolboyev Sharafidin Zakirovich - «Toshkent viloyati agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Oqqo‘rg‘on tumani filiali mexanizatori, Toshkent viloyati

Xolmatov Maxmud Xayitbayevich - «O‘ztemiryo‘lqurilishmontaj» unitar korxonasi bosh direktorining o‘rinbosari – gidrotexnik inshootlar qurish direksiyasi boshlig‘i

Xudayberganova Nuquljon Rejabovna - Qo‘shko‘pir tumanidagi «O‘rtayap bioservis» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Xorazm viloyati

Xudoyberdiyeva Soxiba Muxtorovna - Baliqchi tumanidagi «Koinot» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Andijon viloyati

Ergashov Normurod Kodirovich - «O‘ztemiryo‘lqurilishmontaj» unitar korxonasining gidrotexnik inshootlar qurish direksiyasi haydovchisi

Yuldoshev Zafar Qarshiyevich - «O‘ztemiryo‘lqurilishmontaj» unitar korxonasining gidrotexnik inshootlar qurish direksiyasi ekskavator mashinisti

Yaxyayev Utkirjon Tuychiyevich - Xovos tumanidagi «Saboxat Xaydarovna» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.MIRZIYOYEV

www.uza.uz