Абдуқодир Ҳусанов “Манчестер Сити” футболчиси
21.01.2025 | Нафақат, ўзбекистонликлар балки, қитъамиз футбол ихлосмандлари кутган Абдуқодир Ҳусановнинг “Манчестер Сити”га трансфери расман эълон қилинди. Шуни таъкидлаб ўтиш лозимки, 20 ёшли ўзбек футболчиси Англиянинг амалдаги чемпиони сафига бориб қўшилиши дунёда катта шов-шув (...)
Молиявий назорат режалари бўйича ахборот берилди
20.01.2025 | Президент Шавкат Мирзиёев жорий йил 20 январь куни Ҳисоб палатаси томонидан 2024 йилда амалга оширилган ишлар ва 2025 йилги асосий вазифаларга оид тақдимот билан танишди.
20.01.2025 | 20 январь куни Олий Мажлис Сенати Кенгашининг мажлиси бўлиб ўтди. Мажлисни Сенат Раиси Танзила Норбоева олиб борди.
17.01.2025 | Президент Шавкат Мирзиёев аҳоли бандлигини таъминлаш ва янги ёндашувлар асосида камбағалликни қисқартиришга оид чора-тадбирлар тақдимоти билан танишди.
17.01.2025 | Қишлоқ хўжалиги вазири Иброҳим Абдураҳмонов бошчилигида вазирлик марказий аппарати департамент ва бошқармалар бошлиқлари ҳамда тизим ташкилотлари раҳбарлари иштирокида кенгайтирилган йиғилиш ўтказилди.
17.01.2025 | Маълумки, Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Бирлашган Араб Амирликлари Президенти Шайх Муҳаммад Ол Наҳаённинг таклифига биноан расмий ташриф билан Абу-Даби шаҳрида бўлди.
16.01.2025 | Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Бирлашган Араб Амирликлари Президенти Шайх Муҳаммад бин Зоид Ол Наҳаённинг таклифига биноан расмий ташриф билан ушбу мамлакатда бўлди.