Будапештда "Марказий Осиё ва Европа Иттифоқи Самарқанд саммити арафасида" мавзуcида давра суҳбати бўлиб ўтди
20.03.2025    |   Венгрия пойтахтида Ўзбекистон Ташқи ишлар вазирлиги ҳузуридаги Ташқи сиёсий тадқиқотлар ва халқаро ташаббуслар маркази ҳамда Будапешт шаҳридаги Корвинест университети тадқиқот маркази ҳамкорлигида "Марказий Осиё ва Европа Иттифоқи Самарқанд саммити арафасида" мавзусида давра суҳбати ташкил этилди, деб (...)
Олмаота шаҳрида Ўрол Тансиқбоев асарлари кўргазмаси очилди
20.03.2025    |   Ўзбекистон Президентининг ёрдамчиси Саида Мирзиёева кеча Олмаота шаҳрида халқ рассоми Ўрол Тансиқбоев асарлари кўргазмасининг очилиш маросимида иштирок этди, деб хабар бермоқда "Дунё" АА мухбири.
20.03.2025    |   Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев бугун Туркман халқининг миллий етакчиси, Туркманистон Халқ Маслаҳати Раиси Гурбангули Бердимуҳамедов билан телефон орқали мулоқот қилди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.
Ўзбекистон Президенти: Тадбиркорликни қўллаб-қувватлаш – стратегик йўлимиз
20.03.2025    |   Президент Шавкат Мирзиёев бугун кичик ва ўрта бизнес вакиллари билан учрашув ўтказди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.
18.03.2025    |   Ўзбекистон элчихонаси томонидан Озарбайжон, Қозоғистон ва Туркия дипломатик ваколатхоналари билан биргаликда Рига шаҳрида Наврўз байрами муносабати билан маданий-маърифий тадбир ўтказилди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.