30.01.2025    |   Ўзбекистон ва Покистон ўртасидаги муносабатлар йилдан-йилга мустаҳкамланмоқда. Покистон мамлакатимизнинг нафақат, Жанубий Осиё ва ислом оламидаги, балки жаҳон миқёсидаги ишончли ҳамкорларидан бири ҳисобланади. Ушбу мамлакат Ўзбекистон Республикаси мустақиллигини биринчилардан бўлиб, 1991 йилнинг 20 (...)
Электр энергетикасини ривожлантириш чора-тадбирлари кўриб чиқилди
30.01.2025    |   Президент Шавкат Мирзиёев 28 январь куни электр энергетикасини 2025-2035 йилларда ривожлантириш чора-тадбирлари бўйича йиғилиш ўтказди.
Ижтимоий ёрдам ва хизматлар бўйича таклифлар тақдимот қилинди
30.01.2025    |   Президент Шавкат Мирзиёев 28 январь куни ижтимоий ёрдамларнинг манзиллилигини ошириш, ногиронлиги бўлганларни парваришлашнинг янги тизимига оид тақдимот билан танишди.
Ўзбекистон ва Туркманистон 2025-2026 йилларга мўлжалланган ҳамкорлик дастурини имзолади
28.01.2025    |   Ўзбекистон ва Туркманистон Ташқи ишлар вазирларининг навбатдаги учрашувида давлатларимиз ўртасидаги муносабатни мустаҳкамлашга қаратилган икки муҳим ҳужжат имзоланди. Бу ҳақда ТИВ матбуот хизмати хабар берди.
28.01.2025    |   Президент Шавкат Мирзиёев 28 январь куни электр энергетикасини 2025-2035 йилларда ривожлантириш чора-тадбирлари бўйича йиғилиш ўтказди.
Туркий давлатлар халқаро университети ташкил этилади
27.01.2025    |   “Туркий давлатлар халқаро университетини ташкил этиш тўғрисида”ги Президент қарори қабул қилинди.
27.01.2025    |   Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 27 январь куни бўлиб ўтган телефон орқали мулоқотда Беларусь Республикаси Президенти Александр Лукашенкони кеча бўлиб ўтган Президент сайловидаги ишончли ғалабаси билан самимий қутлади.