Олий Мажлис Сенатининг учинчи ялпи мажлисини чақириш юзасидан қарор қабул қилинди
20.01.2025 | 20 январь куни Олий Мажлис Сенати Кенгашининг мажлиси бўлиб ўтди. Мажлисни Сенат Раиси Танзила Норбоева олиб борди.
Камбағалликни қисқартиришда янгича ёндашувлар тақдимот қилинди
17.01.2025 | Президент Шавкат Мирзиёев аҳоли бандлигини таъминлаш ва янги ёндашувлар асосида камбағалликни қисқартиришга оид чора-тадбирлар тақдимоти билан танишди.
Инвестициялар ва экспорт салоҳияти: аграр тармоқ олдида янги мақсадлар
17.01.2025 | Қишлоқ хўжалиги вазири Иброҳим Абдураҳмонов бошчилигида вазирлик марказий аппарати департамент ва бошқармалар бошлиқлари ҳамда тизим ташкилотлари раҳбарлари иштирокида кенгайтирилган йиғилиш ўтказилди.
Ўзбекистон ва БАА стратегик ҳамкорлик натижалари (+видео)
17.01.2025 | Маълумки, Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Бирлашган Араб Амирликлари Президенти Шайх Муҳаммад Ол Наҳаённинг таклифига биноан расмий ташриф билан Абу-Даби шаҳрида бўлди.
Ўзбекистон ва Бирлашган Араб Амирликлари ўртасидаги иқтисодий ҳамкорликнинг янги даври
16.01.2025 | Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Бирлашган Араб Амирликлари Президенти Шайх Муҳаммад бин Зоид Ол Наҳаённинг таклифига биноан расмий ташриф билан ушбу мамлакатда бўлди.
Давлат тиббий суғуртаси аҳоли учун қандай қулайлик яратади?