Мамлакатимиз элчихонаси кўмагида Ўзбекистон соғлиқни...
16.02.2026    |    Мамлакатимиз элчихонаси кўмагида Ўзбекистон соғлиқни сақлаш вазирининг биринчи ўринбосари Алишер Бобоев ва Покистон Олий таълим комиссияси раҳбари, Миллий соғлиқни сақлаш хизмати департаменти бошлиғи Зиё ул-Ҳақ ҳамда Тиббиёт ва стоматология кенгаши раҳбари Раҳмат Бажва ўртасида онлайн учрашув ташкил (...)
Ўзбекистон ташқи ишлар вазири 62-Мюнхен хавфсизлик конференциясида иштирок этди
14.02.2026    |    Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов анъанавий Мюнхен хавфсизлик конференциясида иштирок этди, деб хабар бермоқда
13.02.2026    |    Ўзбекистон ташқи ишлар вазири ўринбосари Бобур Усманов кеча Хитой элчиси Юй Цзюнь билан учрашув ўтказди, деб хабар бермоқда
11.02.2026    |    Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов кеча Берлин шаҳрида бўлиб ўтган “Марказий Осиё – ГФР” бизнес-форумида иштирок этди ва нутқ сўзлади, деб хабар бермоқда
Ўзбекистон ташқи ишлар вазирининг биринчи ўринбосари ва Саудия Арабистони элчиси 2026 йилда қўшма тадбирларни амалга ошириш масалаларини муҳокама қилдилар
09.02.2026    |    Ўзбекистон ташқи ишлар вазирининг биринчи ўринбосари Бахромжон Аълоев бугун Саудия Арабистони элчиси Саад бин Носир бин Абдуллоҳ Абу Ҳаймед билан учрашув ўтказди, деб хабар бермоқда “Дунё”
Baxtiyor Saidov: Joriy yilgi O‘zbekiston-Rossiya kun tartibi boy bo‘lib, qator ikki va ko‘p tomonlama tadbirlarni o‘z ichiga oladi